Forma okien wizytówką każdej pani domu

Żadna z pań nie wyobraża sobie swojego domu bez ładnych firanek i zasłon. Design okien jest wizytówką każdej gospodyni. Kupując firany do salonu, najwięcej możliwości wyszukamy w idealnej białości, bądź écru.

obrazek - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże w różnorodnej ofercie rynkowej nie brakuje również firan ciemnych, bądź w kolorowe wzory. Jednakże to, jak się ułożą na oknie i ile wysiłku trzeba będzie włożyć w ich efektowny wygląd, zależy od gatunku zastosowanego materiału.

http://alena-firany.pl/firany.html
Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Wytrzymały i trwały żakard pasuje do wnętrz w stylu klasycznym dzięki rozmaitemu wzornictwu. Odpowiednio przepuszcza światło, w szczególności jeżeli wybierzemy materiał o gęstym splocie, lub z wielkimi wzorkami. Pranie żakardowych firanek nie nastręcza nazbyt wielu trudności, jest możliwość czynić to w pralce w małej temperaturze z co najwyżej lekkim wirowaniem. I jednakowo jak markizety, nie powinno się ich prasować, wystarczy mokre zawiesić w oknie, a wyprostują się same pod własnym ciężarem. Organtyna to niezwykle efektowna, połyskująca i przezroczysta tkanina. Przepuszcza sporo światła, co jest ogromną wartością przede wszystkim w pomieszczeniach niedoświetlonych – http://alena-firany.pl/.

Koronki są misternie splatane w subtelne wzory i pasują zwłaszcza do pomieszczeń umeblowanych antykami, albowiem podobnie jak one kosztują krocie. Lata temu z ogólnego użycia ręcznie plecioną koronkę wyparła wyraźnie tańsza gipiura. Ta ostatnia to również gatunek koronki klockowej, częstokroć używana do wykańczania firan.
Niekiedy szersza gipiura może być wykorzystana jako firanka do kuchni – więcej pod tym łączem http://alena-firany.pl/. Wbrew pozorom, o wyborze materiału na firanę nie decyduje wyłącznie jej wzornictwo i styl wnętrza. Liczy się też funkcjonalność.

About the Author

admin