Firanki gotowe, przeciwko te „na wymiar” – co dokładnie jest dla naszego własnego domu bardziej odpowiednie?

Niegdyś, kiedy mówiono na temat firan, wszyscy widzieli przed oczami okno, na którym to wisiał kawałek materiału – zazwyczaj stworzony z koronki lub innego delikatnego materiału o dosłownie przymusowym białym kolorze.

mieszkanie - odbitka
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj firany nadal są przedstawiane w kolorach bieli, chociaż mogą posiadać jej różne odcienie. Dobrze jest natomiast wiedzieć, iż w obecnej chwili firany ukazują się w różnych formach, choć ich najważniejszym podziałem bywają firany (przeskocz do serwisu http://alena-firany.pl-kliknij na ten odnośnik) już w pełni gotowe, a te na tak przezywany „wymiar”.
Gotowa firana jest to dość duże udogodnienie, szczególnie jeśli posiadamy w domu, czy też mieszkaniu w pełni standardowy rozstaw okien. Jej bogata różnorodność umożliwia na dobranie dla siebie tej „najlepszej” no i o takim wzornictwie czy formie, by patrzenie na własne okno było najczystszą przyjemnością. Firany gotowe (nazywane także „gotowcami”) posiadają do siebie, iż bywają już całkowicie przygotowane i nie potrzebują żadnych dodatkowych „zabiegów” – wystarczy je powiesić i wszystko jest zrobione. Całkowicie inna sprawa się ma ze wspomnianymi firankami „na wymiar”, które to albo tworzymy sami z wcześniej już przygotowanego materiału albo powierzamy tę robotę fachowcowi. Jakby to jednak nie było – firany na wymiar bywają idealne w przypadku, kiedy okno jest wspomnianego powyżej niestandardowego kalibru. Dotyczy to nie jedynie szerokości okna, ale i jej wysokości, do której to firana winna dosięgać.

Co do cen za oba przypadki to bywają one całkowicie uzależnione od rodzaju materiału, ilości jego użycia oraz najczęściej gęstości wzornictwa, jaki jest na danej firanie zawarty. Jak więc widać, firana gotowa jest najlepsza do standardowych okien, podczas gdy ta „na wymiar” do całej reszty.

About the Author

admin