Estetyczna i funkcjonalna pościel

Pościel jest jednym z podstawowych elementów każdej sypialni. Poza właściwie dobranym łóżkiem to właśnie pościel jest tym elementem, który zapewnia spokojny i efektywny odpoczynek w nocy. Ponadto rolą pościeli jest też zapewnienie ciepła w czasie chłodnych dni.

Oprócz tego pościel może też pełnić funkcję odwrotną, czyli w ciepłe noce w lecie zapewniać efekt chłodzenia. Taki efekt uzyskuje się poprzez kupno elementów z lekkiego, cienkiego, a przy tym zimnego materiału, jakim jest chociażby satyna. Jeżeli z kolei chodzi o prześcieradła, to gusta zależą od konkretnych osób. Ci, którzy wolą rozwiązania zdecydowanie funkcjonalne, kupią pewnie prześcieradło na gumce, dzięki której nie zsuwa się ono z materac, bowiem gumka zaczepiona jest o jego brzegi. W gronie polskich produktów bardzo znana jest przykładowo pościel Andropol – więcej na http://www.nowetekstylia.pl/komplety-poscieli-andropol, a więc produkowana przez polską markę, posiadającą bardzo szeroki wybór pościeli rozmaitego typu, o różnych kolorach i dużym wyborze materiałów.
Kolorowe koce
Autor: s.Oliver
Źródło: s.Oliver

Kapy i koce
Większej części osób wyraz „pościel” przywodzi na myśl rzeczy takie jak kołdra, poduszka czy prześcieradło. Jednak w sypialniach i nie tylko równie istotną rolę posiadają pozostałe elementy uszyte z tkanin, takie jak na przykład różnego rodzaju koce i narzuty. Mogą one służyć okrywaniu się w czasie znacznego chłodu, ale nierzadko także wykorzystywane są jako ozdoba umieszczana na pościelonym już łóżko. Kapy niekiedy są także przeznaczone do kładzenia na sofach i fotelach. Wśród koców bardzo popularne są koce akrylowe – http://www.nowetekstylia.pl/koce-akrylowe ze względu na dużą miękkość materiału i to, że są przyjemne w dotyku i raczej lekkie.

Dla dzieci i młodzieży
Szczególny rodzaj klientów, także w aspekcie artykułów pościelowych, tworzą odbiorcy młodzi, a więc dzieci i młodzież. Jeżeli chodzi o najmłodszych, to pościel przeznaczona do kołysek i łóżeczek zazwyczaj jest kolorowa, a jej wymiary ograniczone. Za to pościel młodzieżowa często ma już typowo „dorosłe” rozmiary. Przykładem może być pościel młodzieżowa 160×200 – http://www.nowetekstylia.pl/posciel-mlodziezowa-160×200, całkiem często zamawiana w sklepach tego rodzaju. Pościel dla młodych użytkowników najczęściej ma dostosowane do ich zainteresowań wzory. Na przykład elementy pościeli małej dziewczynki mogą mieć kolor różowy i mieć wzór z disnejowskimi księżniczkami.

About the Author

admin