Dom w stylu folklorystycznym, czyli które elementy zastosować, by nieco ożywić charakter naszego domu

Folklorystyczny styl odznacza się wielością kolorów i nadruków – z tego też powodu jest często stosowany po to, aby nieco ożywić wnętrze szarego i ponurego domu. Motywy sugerowane sztuką ludową sprawią, że będzie ono wyglądać na bardziej radosne, co z pewnością znajdzie odbicie w samopoczuciu znajdujących się w nim osób. Jakie dekoracje możemy zastosować, by wnętrze naszego domu miało bardziej radosny wyraz?
ogląd - mieszkanie
Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkami, na które musimy zwrócić wyjątkową uwagę są meble. Warto więc zainwestować w eleganckie pufy ekologiczne czy stoły zdobione folkowymi printami – stworzą one w domu wyjątkową, domową atmosferę, sprzyjającą pożytkowaniu wolnego czasu w gronie rodzinnym, zobacz link. Co jest jednakże najistotniejsze, pufa folk pięknie wpasuje się nie tylko w pomieszczenia urządzone w tym stylu, lecz również w bardziej nowoczesne lub klasyczne pomieszczenia. Sprawi to, że nawet dom utrzymany w zupełnie innym stylu może zyskać ozdobny, folklorystyczny szczegół, który wniesie do niego nieco bardziej wesoły nastrój. Dodatkowo pufy ekologiczne są zazwyczaj tworzone z materiałów naturalnych, które są proste w czyszczeniu, co stanowi dużą zaletę dla osób ceniących sobie porządek.

wyobrażenie - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pufa folk czy stół z ludowym wzorem nie pasują do wystroju naszego pomieszczenia, możemy zainwestować w trochę mniej wyraziste detale – http://folka.pl/pl/p/Pufa-welniana-folk-45cm-szara/88/. Ciekawym pomysłem są np. malutkie obrazki z ludową sztuką, umieszczone na jednej ścianie w formie nietypowej kompozycji. Możemy też użyć doniczki do kwiatów, zdobione barwnymi wzorami, które są inspirowane sztuką ludową i naturą. Dodatki te nie będą zbyt intensywne, jednak zatroszczą o to, by klimat pomieszczenia nieco się ożywił i nabrał bardziej wesołego wyrazu. Jak widać wcale nie potrzeba drastycznych zmian, by dokonać zmiany wystroju naszego pomieszczenia. Czasami nawet najdrobniejszy detal może przynieść niebanalny efekt, jeśli tylko właściwie go wybierzemy i ładnie zaaranżujemy na tle zwykłego wystroju pomieszczenia.

About the Author

admin