Dom to ma być twoje miejsce!

Jeśli mamy to szczęście, że możemy na własną rękę urządzić swój dom, to z pewnością zastanawialiśmy się chociażby nad tym, jakiego rodzaju schody drewniane wybrać. Nie jest to dziwne, skoro moda na tego rodzaju schody po prostu nie mija.

Nie warto oczywiście na ślepo jej ulegać, gdyż to my sami winniśmy czuć się w naszym nowym domu jak najlepiej, a więc to od nas, a nie od istniejących trendów, powinno zależeć, czy to schody jesionowe czy z kolei schody dębowe będą gościły w naszych czterech kątach. Na pewno nie pożałujemy, jeśli z decyzją trochę się wstrzymamy, a to po to, by móc jak najlepiej wszystko przemyśleć. Nie ma chyba gorszych wyborów niż kupowanie drogich elementów pod wpływem ekscytacji czy chwilowego przebłysku. Aby być naprawdę zadowolonym, po prostu usiądźmy na chwilkę z filiżanką kawy w dłoni i pomyślmy o tym, jakiego typu schody drewniane pasują nam najbardziej i jaki naprawdę dom chcemy stworzyć (schody (zobacz sprawdź więcej o o schodach drewnianych)).

Być może okaże się, że kierujemy się zwykłą prostotą i że to minimalizm będzie królował w naszych wnętrzach. Warto sobie uzmysłowić, że wsłuchując się w swoją intuicję można stworzyć naprawdę osobliwe wnętrza. Nasz dom ma być odbiciem naszych wizji, dlatego nie warto tylko podążać za modą, która jest na ogół krótkotrwałym trendem na dany sezon. Oczywiście warto wzorować się na różnych inspiracjach i wiedzieć, jak np. schody jesionowe czy z kolei schody dębowe wykorzystuje się w skandynawskim czy francuskim stylu. Niemniej pamiętajmy, że kopiowanie gotowych wzorców nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem – schody (zobacz tutaj o schodach jesionowych).
schody drewniane
Autor: Gareth Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Bądźmy projektantami domowych przestrzeni na tyle, na ile jest to możliwe. Być może najlepszym pomysłem jest zdecydowanie się na samodzielne wykonanie schodów, które powalałaby swoją oryginalnością? Zastanów się nad tym! schody (zobacz poznaj szczegóły o schodach dębowych)Na pewno nie pożałujemy też współpracy z obeznanym stolarzem, który zasugeruje nam, jakie rozwiązania warto stosować, na jakie drewno się zdecydować i jak zabrać się do tej niewątpliwie wymagającej pracy. Nie bądźmy sceptykami i po prostu dajmy się ponieść wyobraźni, a nasz dom zachwyci nie tylko odwiedzających nas gości, ale także nas samych i to nie jeden raz.

Jeżeli puścimy wodze wyobraźni i w dodatku pozwolimy fachowcom wcielić je w życie, wykreujemy wspaniały dom, który będzie dla nas prawdziwą przystanią.

About the Author

admin