Czym łazienki publiczne różnią się od łazienek domowych, jakie będzie ich podstawowe wyposażenie.

Łazienki w publicznych czy handlowych obiektach znacząco różnią się od tych w domu. W praktyce sprowadzone są one do roli WC, gdyż przeważnie nie będzie w nich pryszniców i wanien. Jest za to trochę więcej pisuarów i kabin, niekiedy nawet więcej niż dwadzieścia. Wynika to z tego, że w obiektach tego typu najczęściej znajduje się sporo ludzi i jeśli byłyby tylko dwie kabiny to mogłoby się w pewnym momencie zrobić nieco ciasno i zaczęły by się robić kolejki. Kabiny są przeważnie oddzielone od siebie niewielkimi ściankami, mającymi zagwarantować odpowiedni poziom intymności i dyskrecji, lecz nie zajmującymi zbyt dużej powierzchni.

Takie publiczne łazienki składają się przeważnie z dwóch pomieszczeń, w jednym umieszczone są właśnie kabiny i pisuary, zaś drugie przeznaczone jest na mycie tylko na określony okres czasu, a potem automatycznie ją wyłączają. Mogą być albo ręczne, w których trzeba wcisnąć guzik, albo automatyczne, w takiej sytuacji ich pracą steruje specjalny czujnik.

Impeco.pl
Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym elementem wyposażenia publicznych łazienek są plastikowe dozowniki mydła. Powinny się one charakteryzować dwoma bardzo ważnymi rzeczami, to znaczy łatwością obsługi i dużą wytrzymałością. Zapewne niejeden z nas miał kiedyś okazję trafić na dozownik, przy którym zastanawiał się, w jaki sposób otrzymać mydło. A jeżeli próbował to robić w nieodpowiedni sposób, to zdarzało się, że taki sprzęt nie wytrzymywał poszukiwań. Najczęściej dozowniki mają postać niewielkiego pojemnika z mydłem, powieszonego tuż nad umywalkami. Na samym dole dozownika umieszczona jest nieduża dźwigienka, której pociągnięcie powoduje, że mydło wypływa z pojemnika. Na koniec trzeba też pamiętać o tym, że korzystający z łazienek powinno w jakiś sposób wytrzeć swoje ręce. Tu rozwiązań jest parę.

Bardzo często w łazienkach można spotkać ręczniki papierowe, jakie wprawdzie są bardzo wygodne, lecz dość drogie. Innym pomysłem są plastikowe suszarki do rąk, załączają się one po podłożeniu swoich dłoni pod umieszczony na samym dole otwór i za pomocą gorącego strumienia powietrza dokładnie je suszą – impeco.pl/kategoria/suszarki-plastikowe (impeco.pl/kategoria/suszarki-plastikowe).

About the Author

admin