Czy warto urządzać łazienkę w minimalistycznym klimacie? Jakie mamy tego plusy?

Urządzając łazienkę często zastanawiamy się nad tym w jakim stylu ją zrobić. Zastanawiamy się nad kolorami oraz nad tym, co zrobić żeby była ona nie jedynie ładna, lecz też wygodna w użytkowaniu. A co gdyby tak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

mieszkanie - panorama
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Minimalistyczna łazienka to nie jest zbyt popularny pomysł, jaki wpada do głowy na samym początku jak urządzamy taką przestrzeń, a szkoda bo jak się okazuje ma to również trochę plusów. Na pierwszym miejscu w tego typu przestrzeni stawia się na prostotę. To znaczy, iż nie kupujemy fantazyjnych ozdób, dodatków albo też bogato zdobionych mebli i wyposażenia. Takie decyzje w ostatecznym rozrachunku prowadzą do tego, iż również utrzymanie tej przestrzeni w czystości jest bardziej proste. Nie musimy przecież męczyć się by dotrzeć do wszystkich pochowanych zakamarków albo też spędzać dużo czasu na tym ażeby powycierać kurz z zawijanych ornamentów na meblach. Prostota ta w utrzymywaniu czystości ma sporo plusów.

mieszkanie - fotogram
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu przestrzeń z zasady jest dość oszczędna jeśli chodzi o kolory albo dodatki, więc nie powinniśmy przesadzać z takimi rzeczami. Miast kupować kosztowne ozdoby warto dołożyć te pieniądze na lepsze wyposażenie, na świetnej jakości kabinę albo toaletę. Wyposażenie łazienki powinno być jak najlepszej jakości, ponieważ to ono odgrywa tu główną rolę. Najlepiej sprawdza się jednolita kolorystyka, którą jednak możemy przełamać mocniejszej barwy akcentem w pojedynczym miejscu. Sprawi to, że całość będzie o wiele ciekawsza oraz żywsza.

Kiedy mowa o minimalizmie to musi on być również widoczny w stylu. Trzeba zdecydować się na jeden styl pomieszczenia tym bardziej jeśli chodzi o wyposażenie. Doskonale sprawdzają się nowoczesne formy, które już same w sobie są z reguły minimalistyczne. Zatem nie trzeba tu zbyt wiele kombinować i zastanawiać się nad tym co kupić. Natomiast z drugiej strony możemy z powodzeniem zaaranżować tego typu minimalistyczne wnętrze z pomocą stylu retro. Tym bardziej jak posiadamy większą łazienkę, można w centralnym punkcie postawić starą, zabytkową, niemającą obudowy wannę żeliwną, jaka stanie się punktem głównym całego wystroju. Reszta do tego powinna być w taki sposób wkomponowana ażeby nie zaburzyć całości. Natomiast zarówno w jednym jak również drugim typie wystroju należy urządzanie robić bardzo umiejętnie aby nie przesadzić z ilością rzeczy w takim pomieszczeniu i nie odejść zbyt daleko od pierwotnych założeń minimalistycznych.

About the Author

admin