Czy okres jesienny to rzeczywiście smutku czas dla naszego domu? Wcale tak nie musi być, przecież to piękna pora roku

A kiedy nadchodzi jesień nasz dom i wnętrze wypełnia troszkę inne światło, jesienne, zapowiadające najchłodniejszą porę roku. Można poczuć to, gdy wychodzimy na dwór, i idziemy do pracy. Czujemy to, przebywając w domu, a mrok ogarnia nas szybciej niż jeszcze kilka tygodni temu. Nie ma już odwrotu, pojawiła się jesień, więc musimy stawić jej czoła. Ale nie, nie będzie tu żadnej walki, nie będziemy jej wyganiać, bo to nic nie da Uszanujmy to, że nadeszła i postarajmy się wykorzystać ten czas.

moje mieszkanie - korytarz
Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Jesień to czas, który w domu może być niezwykle dobry. To okres, kiedy zapada zmrok coraz szybciej, więc możemy zostać w domu i zrobić rzeczy, których nie zrobiliśmy w lecie. Możemy przecież generalnie posprzątać, a jednocześnie zrobić kilka napraw, na jakie wcześniej nie było czasu ani ochoty. Nie ważne czy mieszkamy w małym czy większym domu, tak naprawdę wszędzie znajda się pracę, które odsuwamy w przyszłość (to się przyda: silikony oraz pianki).

Podobnie jak lato to pora na aktywność, na wyjazdy, spędzanie wakacji, tak jesień bardziej jest przeznaczona na odpoczynek lub przechadzki. Poświęćmy czas ten na refleksję nad istotnymi sprawami. Zobaczmy jak minął nam rok, co mieliśmy zrobić, jakie mamy plany. To bardzo dobre odwrócić się za siebie i zobaczyć, co co daliśmy radę zrobić, a co nie. Jeśli wcześniej nie było czasu, tak teraz przychodzi na to najlepszy czas. Jesień to także świetny czas na przygotowanie różnych przetworów, dzięki czemu będziemy mieli zapasy na zimę (to może się nam przydać: http://www.ceneo.pl/Pojemniki_hermetyczne).

Na jesień dobre są gry planszowe. Nie ma to jak usiąść z cala rodziną i zagrać, a długie wieczory jesienne będą wtedy znacznie milsze i przyjemniejsze. Jesień to także cudowny czas na odwiedzanie rodziny i przyjaciół, a także zapraszanie ich do siebie. Podczas, gdy w lecie spędzaliśmy czas na dworze organizując grilla, tak jesienią najlepsze spotkania towarzyskie odbywają się w domach. Jesień to także czas dla naszej działki. Trzeba ją przygotować jak najlepiej do wiosny. Jeśli pozostanie ona w złym stanie na zimę, to wiosną będziemy mieli nie lada kłopot. Jeśli więc chcemy się nią cieszyć gdy nastanie wiosna, powinniśmy się o niż zatroszczyć.

About the Author

admin