Czy jest korzystnie umeblować lokal mieszkalny w stylu skandynawskim?

Dom i wnętrze są wizytówką każdego mieszkańca. Znajomi patrząc na nasze mieszkanie, wyrabiają sobie o nas opinię. Ale w urządzeniu mieszkania nie chodzi wszakże wyłącznie o zdanie innych osób. Najistotniejszym czynnikiem jest przecież temat tego, abyśmy my przyjemnie czuli się w swoim mieszkaniu. Rzetelne urządzenie domu nie jest proste. Wymaga znajomości fundamentalnych technik aranżacji wnętrz i nietuzinkowego pomysłu.

nowoczesne mieszkanie z widokiem na góry
Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciwnym razie lokal mieszkalny będzie wyglądał przyzwoicie, ale bez wyrazistości. Posiadanie rzeczowej wizji projektowania wnętrza może pomóc nadać mu konkretnego wyrazu, dzięki czemu stanie się o wiele bardziej interesujące. Jaki styl przysposobić, aby dać wnętrzu oryginalność? Porządnym stylem wydaje się styl pochodzący z Północy.

Praktycznie używanie tego stylu może nadać wnętrzu wyrazistości. Chociaż styl ten pochodzi z zimnej północy naszego kontynentu, to nie brak mu przytulności i użyteczności. Styl ten nie dość, że jest użyteczny, to jego barwy są stonowane, a forma jest czysta. Tym co mocno wyróżnia architekturę z północy Europy jest przede wszystkim drewno. Kolory podstawowe to: szarość, brąz czy biel.

Zacznijmy od podłoża. Co może wynikać z już wymienionych informacji, podłoga musi być drewniana. Najlepiej jeśli drewno będzie w zwykłych kolorach, jednakże bielenie także jest dopuszczalne. Na koniec także można ją pokryć lakierem. Domy skandynawskie raczej nie mają dużej ilości mebli. Te które są z reguły są przemalowane na szaro lub biel czy nawet są pozostawione w kolorach naturalnych. Salon z reguły jest połączony z kuchenką, co daje wrażenie dużej przestrzeni (pomocne: www.ceneo.pl/Ocieplenie_i_izolacja).

Skandynawia kojarzona jest z chłodnym klimatem i śnieżną aurą. Takie też będzie mieszkanie zorganizowane w tym stylu. W barwach dominować będzie szarość, biel czy beże. Dla równowagi dla tych kolorów stosuje się ciemne odcienie brązu czy grafitu. Jasne północne barwy sprawiają, że wnętrze jest bardzo świeże, jasne oraz uzyskuje się optyczne wrażenie jego powiększenia. Dzięki temu zaadaptowanemu stylowi skandynawskiemu zyskuje się poczucie oryginalności pomysłu i zyskuje się dobre miejsce do wypoczynku. W każdym domu zaś znajdzie się miejsce na gustowne dodatki, które także spełnią swoją funkcjonalną rolę, jak przykładowo – spójrz na to.

About the Author

admin