Często chcemy mieć cudnie zdobione sufity – tak jakbyśmy żyli w pałacu, który został przebudowany 200 lat temu

Wszyscy byliśmy na pewno kiedyś w pałacu – z klasą w szkole podstawowej albo z rodzicami. Zachwycają nas tam przepiękne obrazy albo figury z marmuru, ale cackiem samym w sobie bywają sufity.

wesele w stylu orientalnym
Autor: ChuWeiHunG IPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Należy tylko podnieść oczy i spostrzeżemy, że one po prostu zniewalają.
Piękne fasety wracają do łask (nowe fasety do wnętrz). Mimo że jest XXI wiek, to dość często spotyka się, że niektórzy pragną je mieć w swoim domu. I nie dotyczy to tylko bogatych ludzi, którzy mieszkają w ogromnych domach. Taki typ wystroju pragną posiadać w swoim domu także dyrektorzy hoteli lub restauracji. Fasety to upiększający element architektoniczny, który umieszcza się na załamaniu pomiędzy ścianą oraz murem. Fasety optycznie zwiększają wysokość budynku oraz maskują krzywizny ścian.
Sztukateria Abakus
Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk
samolot
Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
Sztukaterie gipsowe są robione wewnątrz domu na sufitach. Są bardzo trwałe – co możemy zauważyć w kilkusetletnich pałacach (poznaj szczegóły). Ponadto, odmiennie od sztukaterii z tworzyw sztucznych, nie są łatwopalne i nie podlegają deformacji z upływem lat. Sztukaterie gipsowe są bardzo eleganckie oraz ekologiczne. Gips jest bardzo plastyczny, wobec czego sprawny specjalista jest w stanie w nim wyczarować co tylko nam się zamarzy. Zatem możemy mieć niepowtarzalne wnętrze, które na projekcie wyczaruje dla nas projektant wnętrz, a na sufit przeniesie rękodzielnik.

Tego typu ozdoby są najlepsze dla wszystkich, którzy pragną mieszkać w gustownych wnętrzach. Dla tych ludzi, którzy mają szalenie wykwintne poczucie estetyki.

About the Author

admin