Pragniesz pokazać gościom estetyczne cztery kąty? Zrób to spokojnie – z pomocą aranżera!

Gdy aranżujemy cztery kąty, nadzwyczaj ważna jest kompozycja przestrzeni. Niestety nie każdy z nas ma w dużym stopniu rozbudowaną wyobraźnię przestrzenną, nie wszystkim też łatwo przyjdzie wyobrażenie sobie określonych mebli w konkretnym ustawieniu. Powoduje to, że meblowanie wnętrza staje się częstokroć katorgą i zarzewiem kłótni.

profesjonalna wizualizacja
Autor: CAD Projekt K&A
Źródło: CAD Projekt K&A
W takich sytuacjach wolno – a nawet należałoby – skorzystać z usług studiów architektonicznych, jakie proponują wizualizacje architektoniczne. Są to komputerowo skonstruowane obrazy (nieraz 3D), na których można umieścić i dowolnie modyfikować rozkład ścian działowych, drzwi , lecz także mebli i innych urządzeń domowych. Umożliwia to ujrzeć w konkretnym kształcie, w jaki sposób nasze wnętrze będzie się prezentować, a dzięki temu określić, czy określona wizja nam pasuje, czy należy coś w niej przekształcić. Istotnym walorem takich wizualizacji jest fakt, iż powstają uwzględniając faktyczne wymiary pokoi i sprzętów, przez co unikamy później kłopotów w rodzaju deficytu kilku centymetrów do ustawienia pralki.

Jednakowo biura architektoniczne są w stanie zrealizować wizualizacje mebli, i to tak dotyczące tych z gotowych szablonów z salonu, jak i projektowanych według indywidualnego pomysłu. Ma to szczególne przesłanie w pomieszczeniach, w których zabudowa musi być nieprzerwana, czyli na przykład w kuchni, atoli także w pokoju dzziennym czy toalecie taka wizualizacja przyzwoli dobrze rozplanować układ mebli. Co ważne, sporządzi ją ekspert, który będzie potrafił postawić nam adekwatne pytania w dobrym momencie, przeto pomoże scharakteryzować nasze oczekiwania. O ile sami nie mamy weny do wymyślania sztuczek wnętrzarskich, opcja pomocy biura projektowego wydaje się w rzeczy samej korzystna!

About the Author

admin